שיווק באמצעות SMS – איך זה עובד?

הידעתם? מכשיר הסלולרי מצוי במרחק של עד 3 מטרים מהמשתמש במשך 23 מתוך 24 שעות ביממה! למעשה הצרכן מחובר לטלפון שלו מכל מקום ובכל מצב.כל אחד צמוד לסלולר כי מה לעשות, היום זו הדרך שבה אנו מתקשרים עם העולם. מכשירים חדישים, אפליקציות מגניבות הן כבר חלק משגרת היום יום – אך האם חשבתם פעם מה כוחו של  SMSפשוט?

כיום כמעט כל אדם משתמש בהודעות SMS לצרכים שונים באופן יומיומי. כל אדם כותב כחמש הודעות ומקבל כחמש הודעות ביום לפחות! שימוש ב SMS-הפך נפוץ מאד בקרב אנשים, וגם בקרב בעלי עסקים. כיום בעלי עסקים המעוניינים לשמר לקוחות, ולהגיע אל לקוחותיהם באופן מהיר, יכולים לעשות זאת ע"י שיווק באמצעות SMS במערכת דיוור.

השיווק ב- SMSמאפשר לעסקים להגיע ישירות למכשיר הקרוב ביותר לקהל היעד שלהם – הטלפון הסלולרי. שליחת SMS היא אמצעי שיווק מוביל בקרב עסקים. בעזרת SMS ניתן לטפח את הקשר עם הלקוחות, ליידע על מבצעים והטבות, לנהל קמפיינים שיווקיים ממוקדים ולהזין את הלקוחות במידע מעודד רכישה ומניע לפעולה. 

היתרון המשמעותי ביותר בשיווק באמצעות SMS  הוא בהיותו פרסום ישיר ללא כל צורך בתיווך. בעידן שבו כל אדם מסתובב בכיסו עם טלפון אחד ולפעמים עם יותר, הופך השיווק באמצעות SMS ליעיל ביותר. סביר להניח שכל הודעת SMS שתישלח לנמענים תיפתח על ידם תוך פרק זמן קצר ביותר.

שיווק באמצעות SMS דרך תוכנה ייעודית מאפשר גם לבצע סגמנטציה של קהלי היעד של בית העסק. השיווק האישי החל לצבור תאוצה. במצב זה, יש טעם לפלח את רשימות התפוצה על פי צרכים ממוקדים של הנמענים על מנת לשלוח לאלו מסרים מותאמים להם – מידע שיש בו תועלת ותוכן בניגוד לאינפורמציה שאיננה רלוונטית.

שיטת שיווק זו יכולה להתפרש על ידי קבוצת לקוחות רחבה כטורדנית במידה והעסק אינו מבצע את פעולת השיווק בצורה נכונה או לפי הוראות חוק הספאם. לעומת זאת,  צורת שיווק זו יכולה להיות יעילה במיוחד לאנשים אשר התעניינו בעבר בתחום זה או תחום דומה וקיימת סבירות גבוהה שטרם קיבלו מענה מקצועי בנדון.

לסיכום, שיטת הפרסום ב- SMS מוכיחה את יעילותה בכל פעם מחדש משום שיש בכוחה להגיע לאמצעי התקשורת הזמין והקרוב ביותר לכל אדם, הטלפון האישי שלו. בעידן של תקציבי פרסום מצומצמים עולה חשיבותו של השיווק באמצעות SMS משום שמדובר בשיווק ממוקד וישיר שהמרחק בינו לבין ההגעה הפיזית לבית העסק או להזמנת המוצר / השירות באמצעות הטלפון הוא הקצר ביותר.

שיווק באמצעות SMS הכרחי לכל עסק, עד להודעה חדשה.

 

 

 

תגובות פייסבוק